ELEKTROMIOGRĀFIJA

Sakarā ar ierobežotu Valsts finansējumu 80-90% no Latvijā veicamajiem elektromiogrāfijas izmeklējumiem ir maksas pakalpojums.
Šāda situācija nav unikāla – līdzīga prakse ir, piemēram, fizikālā medicīnā, mugurkaula un kāju vēnu operācijām.

Piedalīšanās Valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu programmā pacientam nozīmē to, ka lielāko daļu no izmeklējuma cenas sedz Valsts. Šajā gadījumā pacients maksā tikai pacienta iemaksu – 4 eiro. Pilna izmeklējuma cena sastāda no 40 līdz 60 eiro.
Neviena medicīnas iestāde Latvijā neveic izmeklējumus bezmaksas!
 Pacients nemaksā neko tikai, ja par viņu maksā viņa apdrošinātājs. Trūcīgās personas, 1.grupas invalīdi, Černobiļas katastrofas seku likvidatori, bērni līdz 18 gadu vecumam un pārējās pacientu grupas, kas ir atbrīvotas no pacientu iemaksu veikšanas, var saņemt izmeklējumu par brīvu tikai, ja veic šo pārbaudi Valsts apmaksāto pakalpojumu programmas ietvaros – par viņiem elektromiogrāfiju apmaksā Valsts.
Valsts programmā elektromiogrāfiju var veikt pacientiem, kam ir nosūtījums no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista tikai ar sekojošām nosūtīšanas diagnozēm: G12; G51-G64; G70-G73; M60; P14; S14; S34; S44; S54; S64; S74; S84. Ar jebkuru citu nosūtīšanas diagnozi elektromiogrāfija tiek veikta tikai par maksu. Stimulācijas elektromiogrāfijas gadījumā no Valsts netiek apmaksāts izmeklējums arī ar diagnozēm G54-55, G70-73.
Valsts programmas ietvaros pacientam vienas vizītes laikā tiek veikta izmeklēšana atbilstoši tikai vienai diagnozei! Piemēram, ja ir divas nosūtīšanas diagnozes nervu saknīšu bojājums jostas līmenī (G54.4) un nervu saknīšu bojājums kakla līmenī (G54.2), tiek veikta elektromiogrāfija tikai jostas vai kakla daļas nerviem.

Valsts programmas ietvaros elektromiogrāfiju Latvijā veic sekojošās medicīnas iestādēs:

  • “Gaiļezera” slimnīca
  • P.Stradiņa Klīniska universitātes slimnīca
  • “MFD” poliklīnika
  • VCA poliklīnika Pulss-5
  • “Latvijas Jūras medicīnas centra” poliklīnika
  • Daugavpils Reģionāla slimnīca
  • Rēzeknes Slimnīca
  • “VCA Liepājas Medicīnas centrs”

Katrā no šīm iestādēm nedēļā vidēji veic tikai 5-10 Valsts apmaksātus izmeklējumus.

Atceraties! Pieprasījums uz elektromiogrāfiju ir ļoti liels, un gaidīšanas laiks var sastādīt līdz 6 mēnešiem.